Valmistelijat

Seppo Huldén
Maakunta- ja sote-uudistuksen johtaminen Päijät-Hämeessä
seppo.hulden@paijat-hame.fi
044 371 9444

Kari Ratala
Kiinteistö- ja tilapalvelut
kari.ratala@phhyky.fi
044 719 5552

Hilkka Kemppi
Sote-järjestäjän tiedolla johtaminen
hilkka.kemppi@paijat-hame.fi
044 371 9459

Susanna Leimio
Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen
susanna.leimio@phhyky.fi
044 729 7984

Tiina Pohjola
Ateriapalvelut ja laitoshuolto
tiina.pohjola@phhyky.fi
044 719 5369

Tommi Muilu
Valtion lupa- ja valvontavirasto – koordinaatio
tommi.muilu@ely-keskus.fi
0295 025 206

Mirja Karila-Reponen
Kulttuuriympäristön hoidon edistäminen
mirja.karila-reponen@paijat-hame.fi
040 774 7060

Marko Mälly
Kansainvälisten asioiden koordinointi
marko.mally@paijat-hame.fi
044 371 9438

Kari Kivikko
Maatalous- ja elintarviketuotanto
kari.kivikko@ely-keskus.fi
0295 025 060

Mika Rouhiainen
Ympäristöterveydenhuollon tietojärjestelmät
mika.rouhiainen@phhyky.fi
044 440 6554

Jari Hyvärinen
Pelastus- ja turvallisuuspalvelut sekä valmius- ja varatutumistehtävä
jari.hyvarinen@phpela.fi
044 0773 100